اطلاعات تماس

تهران، ولنجک

ما شبانه روزی با شما هستیم. 09120487378 amirshahtori@gmail.com
ما را دنبال کنید

خبرنامه

آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد.

بایگانی ها

جدید ترین نوشته ها

آشنایی با اپیکیشن تلگرام
معرفی جامع اپیکیشن تلگرام | آشنایی با
 • می 14, 2024
نحوه خرید تلگرام پریمیوم
آموزش ساده خرید تلگرام پرمیوم به صورت
 • آوریل 28, 2024
تلگرام بیزینس
آشنایی با تلگرام بیزینس و نحوه فعال
 • آوریل 21, 2024
تلگرام بیزینس

اوایل سال 1403 اپیکیشن تلگرام بالاخره قابلیت تجاری سازی تلگرام را فعال کرد تا کاربران این اپیکیشن با قابلیت تلگرام بیزینس از خدمات تجاری سازی همانند اپیکیشن واتساپ و اینستاگرام بهره مند شوند.  در جدیدترین خبر بیش از 900 میلیون کاربر در سراسر دنیا از اکانت تلگرام برای چت های خود استفاده میکنند که این قابلیت می‌تواند به رونق کسب و کارها منجر شود. در این یاداشت قصد داریم تا به صورت اختصاصی در زمینه آشنایی با تلگرام بیزینس و نحوه فعال کردن آن برای کسب و کار شما توضیحاتی را ارائه دهیم.

آشنایی با خدمات تلگرام بیزینس

تلگرام بیزینس به کاربران این امکان را می دهد که پروفایل خود را به صفحه تجاری تبدیل کرده و قابلیت های اضافی مانند موارد زیر را فعال کنند:

 •  مکان و ساعات کاری (Location and Business Hours)
 • پیام های خوش آمدگویی(Greeting Messages)
 • پیام های دور (Away Messages)
 • پاسخ های سریع (Quick Replies)
 • برچسب های پوشه (Folder Tags)
 • صفحه شروع (Start Page)
 • پیوندهای چت (Links to Chat)
 • چت ربات ها (Chatbots)

مشترکین Telegram Premium در حال حاضر می توانند به صورت رایگان به تمام ویژگی های Business دسترسی داشته باشند. شما نیز می توانید با خرید اکانت تلگرام پریمیوم از تمامی ویژگی های تلگرام بیزینس استفاده کنید. همچنین شما می توانید با مراجعه به صفحه قیمت اکانت تلگرام پرمیوم و تلگرام بیزینس از ارزانترین تعرفه دیدن کنید.

برای مشاهده لیست کامل ویژگی ها، در هر اپلیکیشنی به Settings > Telegram Business بروید. در زیر یک ویدئو کلی از اکانت تلگرام بیزینس برای شما گذاشته ایم و یک توضیح اجمالی در مورد نحوه فعالسازی هر یک از این خدمات برای شما تهیه شده است.

اجازه دهید در ادامه به هر یک از این قابلیت ها بپردازیم و با آموزش ویدئویی نحوه فعالسازی این خدمات را برای شما توضیح دهیم.

فعالسازی مکان و ساعت کاری در تلگرام بیزینس

کاربران تلگرام می‌توانند نمایه خود را به یک صفحه تجاری تبدیل کنند. به این صورت که مکان و ساعات کاری شرکت خود را اضافه کنند.

برای افزودن اطلاعات کسب‌وکار به نمایه‌تان یا ایجاد خوشامدگویی خودکار، پیام‌های دور از دسترس و پاسخ‌های سریع – به تنظیمات > کسب‌وکار تلگرام بروید.

فعالسازی پیام های خوش آمدگویی در تلگرام بیزینس

کسب‌وکارها می‌توانند یک تبریک بنویسند که فوراً برای کاربرانی که برای اولین بار با آنها تماس می‌گیرند ارسال می‌شود  یا پس از مدتی عدم فعالیت پیام جدیدی ارسال می‌کنند.

می‌توانید پیام تبریک خود را طوری تنظیم کنید که فقط برای چت‌ها و دسته‌های چت خاص استفاده شود، یا چت‌های خاصی را حذف کنید.

فعالسازی پیام های دور در تلگرام بیزینس

کاربران تلگرام بیزینس می توانند یک پیام دور از دسترس را تنظیم کنند تا زمانی که تعطیل هستند یا در تعطیلات هستند به طور خودکار پاسخ دهند.

هم پیام‌های خوشامدگویی و هم پیام‌های دور از قالب‌بندی متن، فایل‌ها و همه انواع رسانه پشتیبانی می‌کنند و می‌توانند حاوی چندین پیام باشند.

فعالسازی پاسخ های سریع در تلگرام بیزینس

با کسب و کار تلگرام، می توانید پاسخ های از پیش تعیین شده برای ارسال یک یا چند پیام با یک دستور ساده در هر چت ایجاد کنید.

تایپ کردن / در نوار پیام یک پانل قابل پیمایش با همه پاسخ‌های سریع شما را نشان می‌دهد که می‌توانید با یک ضربه آن را ارسال یا ویرایش کنید.

اگر تا همینجا مشتاق به خرید اکانت تلگرام بیزینس دارید، پیشنهاد میکنم با خرید فوری اکانت تلگرام پریمیوم و مراجعه به صفحه ارزانترین قیمت اکانت تلگرام پریمیوم از تمامی ویژگی های منحصربفرد این اشتراک که بخشی کوچکی از آن قابلیت تلگرام بیزینس هست، استفاده کنید.

فعالسازی برچسب های پوشه

کاربران تجاری می توانند برچسب های رنگی را بر اساس پوشه های چت که به آن تعلق دارند به چت ها اضافه کنند. چت‌ها می‌توانند چندین برچسب داشته باشند که به صورت پویا بر اساس پوشه‌ای که از آن مشاهده می‌کنید به‌روزرسانی می‌شوند.

به عنوان مثال، یک چت کاری خوانده نشده با برچسب‌های Unread و Work در پوشه All Chats شما ظاهر می‌شود، اما فقط Unread در پوشه Work شما ظاهر می‌شود.

فعالسازی صفحه شروع

Telegram Business به شما امکان می‌دهد صفحه شروع را برای چت‌های خالی سفارشی کنید به این صورت که با اضافه کردن متن خود و یک برچسب منحصر به فرد تمامی افرادی که در صفحه چت شما حضور پیدا می کنند، یک ظاهر متفاوت همراه با پیام اختصاصی شما را مشاهده می کنید.

این قابلیت به این صورت است که قبل از اینکه به شما پیامی داده شود، کاربران پیام و استیکر اختصاصی شما را مشاهده می کنند.

در آموزشی نحوه ساخت استیکرهای ویژه را به صورت کامل همراه با ویدئو آموزش داده ایم که می توانید با مراجعه به یاداشت «ساخت استیکر جدید تلگرام» از این قابلیت نیز بهره مند شوید.

فعالسازی پیوندهایی به چت

کاربران تلگرام بیزینس می‌توانند پیوندهای منحصربه‌فردی ایجاد کنند که فوراً یک چت با کسب‌وکار باز می‌کند و پیامی را در قسمت ورودی پیشنهاد می‌کند.

این پیوندها در قالب t.me هستند، بنابراین می‌توانید از آنها در چت یا هر جای دیگری استفاده کنید، مانند دکمه‌ای در وب‌سایتتان یا کد QR در منو.

فعالسازی چت ربات برای کسب و کار 

کسب و کارها می توانند یک ربات تلگرام را به حساب خود متصل کنند که از طرف آنها پیام ها را پردازش و پاسخ می دهد.

می‌توانید کنترل کنید که ربات به چه گپ‌هایی دسترسی داشته باشد، مانند حذف گپ با مخاطبین شما یا پاسخ دادن فقط به گپ‌های جدید.

توسعه دهندگان می توانند حالت Business Mode را در @BotFather فعال کنند تا ربات های خود را با Telegram Business ادغام کنند.

آموزش Business Mode تلگرام

ربات‌ها می‌توانند حالت Business Mode را فعال کنند و به مشترکین Telegram Business اجازه می‌دهند تا آنها را به حساب خود متصل کنند و مدیریت چت خصوصی و تعامل با مشتریان خود را ساده و خودکار کنند.

مالک حساب می‌تواند تعیین کند که ربات به کدام چت‌ها دسترسی داشته باشد. در چت‌ها، ربات تمام به‌روزرسانی‌هایی را که معمولاً توسط Bot API پشتیبانی می‌شود، دریافت می‌کند، به جز پیام‌های سرویس و پیام‌های ارسال شده توسط خودش و سایر ربات‌ها.

بسته به تنظیمات اتصال کسب و کار، ربات شما همچنین ممکن است بتواند از طرف صاحب حساب در چت هایی که در 24 ساعت گذشته فعال بوده اند، پیام ارسال کند و اقدامات دیگری انجام دهد.

در اینجا یک راهنمای شروع سریع برای ادغام ربات خود با کسب و کار تلگرام بیزینس آورده شده است که می‌توانید جهت فعالسازی ربات کسب و کار خود استفاده کنید:

 • حالت Business Mode را برای ربات خود در @BotFather فعال کنید.
 • به‌روزرسانی‌های BusinessConnection دریافتی را مدیریت کنید، که نشان می‌دهد کاربر یک اتصال تجاری را با ربات شما ایجاد، ویرایش یا پایان داده است.
 • پیام‌های تجاری را با مدیریت به‌روزرسانی‌های business_message، edited_business_message و deleted_business_message پردازش کنید.
 • مجوزهای نوشتن ربات خود را از طریق can_reply در آخرین به‌روزرسانی BusinessConnection بررسی کنید.
 • در صورت مجاز بودن، از فیلد business_connection_id در sendMessage، sendChatAction و سایر روش‌های ارسال برای برقراری ارتباط از طرف کاربر تجاری استفاده کنید.
 • کاربرانی که ربات شما را به حساب خود متصل می‌کنند، نوار اقدام سریع را در بالای هر چت مدیریت شده مشاهده می‌کنند که با ضربه زدن روی «مدیریت ربات» آنها را به ربات خود هدایت می‌کنید، که یک پیام پیوند عمیق در قالب /start bizChat<user_chat_id دریافت می‌کند.

دانلود و فعالسازی رایگان تلگرام بیزینس

برای دانلود اپیکیشن تلگرام بیزینس نیازی به نرم افزار خاصی نیست و شما با همان اکانت تلگرام معمولی خود و با فعالسازی اشتراک پریمیوم می توانید از تمامی خدمات تلگرام بیزینس و سایر قابلیت های اکانت های پریمیوم تلگرام نظیر استوری گذاشتن و دریافت تیک ابی استفاده کنید.

جهت آشنایی بیشتر با خدمات اشتراک تلگرام پریمیوم، پیشنهاد میکنم از یاداشت های زیر دیدن کنید:

تلگرام پریمیوم در سال ۲۰۲۴ چه امکاناتی را ارائه می‌دهد؟

نقاط قوت تلگرام پریمیوم در مقایسه با تلگرام رایگان | چرا باید نسخه اشتراکی را بخریم؟

 

امنیت تلگرام پریمیوم، چطور امنیت اکانت تلگرام خود را بالا ببریم؟

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما دیگه چه خدماتی برای شما داریم؟

طراحی پرزنتیشن!

سفارش پروژه
 • right image
 • Left Image