اطلاعات تماس

تهران، ولنجک

ما شبانه روزی با شما هستیم. 09120487378 amirshahtori@gmail.com
ما را دنبال کنید

خبرنامه

آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد.

بایگانی ها

جدید ترین نوشته ها

تلگرام بیزینس
آشنایی با تلگرام بیزینس و نحوه فعال
  • آوریل 21, 2024
نحوه فعالسازی استیکر تلگرام
ساخت استیکر جدید تلگرام در فروردین 1403
  • آوریل 17, 2024
ارزان‌ترین قیمت تلگرام پریمیوم
خرید تلگرام پرمیوم با قیمت ارزان همراه
  • آوریل 9, 2024
تفاوت تلگرام پریمیوم و رایگان

تلگرام در حال حاضر یک نسخه پولی به نام تلگرام پریمیوم عرضه کرده است که با تلگرام رایگان تفاوت هایی دارد. این یک طرح اشتراکی است که تقریباً یک دهه پس از آغاز به کار تلگرام در سال 2013، شروع به کار کرد. تلگرام پریمیوم مانند نسخه پولی سایر اپلیکیشن‌های استاندارد، دارای ویژگی‌هایی است که برای کاربران رایگان قابل دسترس نخواهد بود. در این مطلب، به بررسی موارد تفاوت تلگرام پریمیوم و رایگان می‌پردازیم تا بتوانید ارزیابی دقیق‌تری نسبت به خرید تلگرام ویژه داشته باشید.

تلگرام درباره تفاوت نسخه پریمیوم و رایگان چه می‌گوید؟

شرکت تلگرام در زمان عرضه این نسخه اشتراکی، در یک پست وبلاگ اعلام کرد تلگرام پریمیوم به صورت رسمی وارد بازار شده است. تلگرام پریمیوم  اولین نسخه پولی این برنامه است و تفاوت تلگرام پریمیوم و رایگان در طیف گسترده ویژگی‌های اضافه ای یافت می شود که این نسخه دارد.

شرکت تلگرام در یک پست وبلاگ، درباره نسخه پریمیوم خود گفت: «از آن‌جایی که تلگرام به سرعت در حال رشد است، بسیاری از کاربران تمایل خود را برای حمایت از تیم ما ابراز کرده‌اند. امروز ما تلگرام پریمیوم را راه‌اندازی می‌کنیم، اشتراکی که به شما امکان می‌دهد از توسعه مداوم تلگرام پشتیبانی کنید و امکان دسترسی به ویژگی‌های منحصر به فردی  را داشته باشید».

تلگرام پریمیوم و رایگان

مهم‌ترین تفاوت‌های تلگرام ویژه و رایگان

پلن پریمیوم تلگرام، این پلتفرم را قادر می‌سازد تا خدمات‌رسانی و ارائه امکانات  فعلی به بیش از 700 میلیون کاربر فعال را ادامه دهد و در عین حال، بتواند به اپلیکیشن تلگرام ویژگی‌های جدید و پرهزینه مورد درخواست را بیفزاید. این پلتفرم با ارائه نسخه پولی، تضمین می‌کند که بتواند سرویس خود را برای سال‌ها رایگان نگه دارد. بنابراین، یکی از موارد تفاوت تلگرام پریمیوم و رایگان در این است که کاربران پریمیوم با پرداخت هزینه به تداوم عمر این شرکت کمک می‌کنند.

به نظر می‌رسد که قیمت تلگرام پریمیوم در هر کشور و منطقه متفاوت باشد. قیمت جهانی این نسخه از تلگرام که می توانی از اپ استور و یا پلی استور دانلود کرد، بین 5 تا 6 دلار است، اما با توجه به این که در کشور ما ایران، امکان خرید دلاری و دریافت اشتراک مستقیم از تلگرام وجود ندارد، می‌توانید خرید تلگرام پریمیوم را به شرکت های معتبر مثل تلگرام شاه بسپارید.

پس از ثبت سفارش در وب‌سایت ما، سرویس مورد نظر به صورت فوری فعال می‌شود و اکانت شما ارتقا می‌یابد. پلتفرم ما به عنوان بهترین عرضه‌کننده تلگرام پریمیوم در ایران، پس از خرید فایل‌های آموزش اختصاصی کار با تلگرام پریمیوم را نیز برایتان ارسال می‌کند.

تفاوت تلگرام پریمیوم و رایگان در چه مواردی است؟

همانطور که پیشتر گفته شد، تلگرام به عنوان یک پیام رسان محبوب، دارای دو نسخه است: نسخه استاندارد (رایگان) و نسخه پریمیوم (پولی) در این‌جا به بررسی انواع تفاوت تلگرام پریمیوم و رایگان می‌پردازیم:

حجم آپلود فایل

تلگرام معمولی به کاربران اجازه می‌دهد تا فایل‌هایی با حجم حداکثر 2 گیگابایت ارسال کنند. اما تلگرام پریمیوم محدودیت حجم فایل را افزایش می‌دهد و امکان آپلود در سایزهای بزرگتر را فراهم می‌کند. اگرچه در نسخه پریمیوم، این محدودیت ممکن است برای فرمت‌های مختلف متفاوت باشد.

سرعت و ظرفیت

تلگرام معمولی دارای سرعت و ظرفیت استاندارد برای پیام‌رسانی و انتقال فایل است. تلگرام پریمیوم سرعت دانلود بیشتر و ظرفیت بالقوه بالاتر برای انتقال و ذخیره‌سازی داده‌ها را ارائه می‌دهد.

حذف تبلیغات، یکی از تفاوت‌های تلگرام رایگان و پریمیوم

یکی دیگر از موارد تفاوت تلگرام پریمیوم و رایگان، حذف تبلیغات است. تلگرام معمولی ممکن است شامل پیام‌های Sponsored یا تبلیغات در کانال‌های عمومی باشد. در مقابل، تلگرام پریمیوم با حذف پیام‌های Sponsored، تجربه‌ای بدون تبلیغات را ارائه می‌دهد.

ویژگی‌های انحصاری

یکی دیگر از تفاوت های تلگرام رایگان و ویژه این است که تلگرام پریمیوم دارای انواع ویژگی‌های انحصاری مانند ابزارهای پیشرفته مدیریت چت، استیکرهای منحصربه‌فرد یا گزینه‌های سفارشی‌سازی اضافه است که در نسخه‌های معمولی وجود ندارند.

قیمت گذاری متفاوت در تلگرام ویژه و رایگان

مورد اساسی در تفاوت تلگرام پریمیوم و رایگان، به پرداخت هزینه مربوط می شود. تلگرام معمولی رایگان است و نیازی به پرداخت حق اشتراک ندارید. اما تلگرام پریمیوم نیاز به پرداخت هزینه اشتراک دارد که مقدار آن، به منطقه و استراتژی‌های قیمت‌گذاری تلگرام بستگی دارد.

فضای ذخیره‌سازی ابری

تلگرام معمولی فضای ابری قابل توجهی را برای پیام‌ها و رسانه‌ها فراهم می‌کند، اما در این زمینه محدودیت‌های خاصی دارد. تلگرام پریمیوم به طور بالقوه، فضای ذخیره‌سازی ابری بیشتری دارد که گزینه‌های پشتیبانی پیشرفته‌ای را ارائه می‌دهند.

تفاوت تلگرام پریمیوم و رایگان در پشتیبانی مشتری 

احتمالا مشترکین Telegram Premium در مقایسه با مشترکین تلگرام معمولی برای پشتیبانی در اولویت قرار می ‌گیرند. البته تلگرام عنوان کرده که ویژگی‌های رایگان، همچنان رایگان باقی می‌مانند، اما یکی از موارد تفاوت تلگرام ویژه  و رایگان، به طور مشخصی به اولویت‌بندی کاربران مربوط می‌شود.

رابط کاربری و امکان شخصی‌سازی

تلگرام پریمیوم دارای تم‌های بیشتر، گزینه‌های شخصی‌سازی و رابط کاربری کامل‌تری نسبت به نسخه معمولی است. تلگرام به طور مداوم ویژگی‌های خود را آپدیت می‌کند و به آن‌ها تکامل می‌بخشد. بنابراین موارد تفاوت تلگرام پریمیوم و رایگان ممکن است در طول زمان تغییر کند.

نسخه پریمیوم برای کاربرانی طراحی شده است که به ویژگی‌های پیشرفته‌تر و تجربه قوی‌تری نیاز دارند. برای مثال کاربران می توانند در تلگرام پریمیوم استوری انحصاری داشته باشند. در مقابل، نسخه معمولی یک گزینه قدرتمند و رایگان برای استفاده روزمره است.

تفاوت تلگرام پریمیوم و رایگان

تلگرام پریمیوم در مقایسه با تلگرام رایگان چه ویژگی‌هایی دارد؟

تفاوت تلگرام پریمیوم و رایگان در مزیت‌هایی است که نسخه پریمیوم را به گزینه‌ای جذاب برای افراد تبدیل می‌کند. برخی از این ویژگی‌ها، در بخش قبلی مطرح شدند. سایر ویژگی‌های برتر تلگرام پریمیوم نسبت به تلگرام رایگان شامل موارد ذیل می‌شوند:

تفاوت تلگرام پریمیوم و رایگان در تغییر محدودیت‌ها

مشترکین تلگرام پریمیوم می‌توانند تا 1000 کانال را دنبال کنند، 20 فولدر چت با 20 چت و هر کدام 100 لینک دعوت بسازند و به اشتراک بگذارند، با هر اپلیکیشن تلگرام به 4 اکانت دسترسی داشته باشند، 10 چت را در لیست اصلی پین کنند و حداکثر 20 لینک t.me را رزرو کنند. علاوه بر این، تفاوت تلگرام پریمیوم و رایگان در میزان محدودیت‌ها شامل اضافه کردن 10 استیکر به بخش استیکرهای موردعلاقه و ذخیره کردن 400 مورد GIF است.

تبدیل صدا به متن

تلگرام پرمیوم دارای قابلیت تبدیل صدا به متن است. کاربران امکان تبدیل فایل صوتی به متن را در تلگرام پریمیوم خواهند داشت. این تفاوت تلگرام پریمیوم و رایگان در وضعیت‌هایی که نمی‌توانید به پیام‌های صوتی گوش دهید، یا گوش دادن به آن‌ها برایتان ناخوشایند است، مفید خواهد بود. این ویژگی امکان ارجاع سریع، جستجوی آسان و دسترسی بهتر را فراهم می‌کند و امکان ارتباط برای افراد ناشنوا را فراهم می‌سازد.

ویژگی‌های بصری از تفاوت‌های تلگرام پریمیوم و رایگان

تلگرام پریمیوم دارای Reaction های منحصر‌به‌فردی است که فراتر از مجموعه Reactionهای استاندارد در نسخه معمولی هستند.  این نسخه از تلگرام همچنین به کاربران امکان می‌دهد که تصاویر پروفایل متحرک برای خود انتخاب کنند و برای آن نشان‌های انحصاری تعیین نمایند.

تلگرام پریمیوم همچنین دارای مجموعه‌ای از آیکون‌های مختلف است که به وسیله آن، کاربران می‌توانند ظاهر برنامه تلگرام را در دستگاه‌های خود شخصی‌سازی کنند. این اشتراک همچنین به کاربران خود امکان ایجاد و استفاده از ایموجی‌های سفارشی را در چت‌ها و گروه‌ها ارائه می‌دهد. این ویژگی باعث می‌شود کاربران بتوانند با استفاده از ایموجی‌های شخصی‌سازی شده، که سبک زندگی و ترجیحات منحصربه‌فرد آن‌ها را نشان می‌دهد، خود را بیان کنند.

تنظیمات حریم خصوصی

یکی از مهم‌ترین موارد تفاوت تلگرام ویژه و رایگان، مربوط به تنظیمات حریم خصوصی است. کاربران بدینوسیله می‌توانند کنترل حریم خصوصی خود را بر پیام‌های صوتی افزایش دهند. بدین صورت آن‌ها می‌توانند پیام‌های صوتی خود را طوری ارسال کنند که به طور خودکار و پس از یک دوره مشخص ناپدید می‌شود. همچنین می‌توانند اطمینان حاصل کنند که اطلاعات حساس یا خصوصی آن‌ها به صورت نامحدود حفظ نمی‌شود.

تبدیل صدای ویدئو به متن

تلگرام پریمیوم علاوه بر تبدیل صدا به متن برای پیام‌های صوتی، این قابلیت را برای پیام‌های ویدیویی نیز گسترش داده است. کاربران می‌توانند با این قابلیت محتوای صوتی پیام‌های ویدیویی را به متن رونوشت کنند و از این طریق، اطلاعات مهم به اشتراک‌گذاشته شده در فایل‌های ویدیویی را بهتر درک کنند.

ترجمه پیام‌های چت و محتوای کانال‌ها

یکی از قابلیت‌های مهمی که به عنوان تفاوت تلگرام پریمیوم و رایگان مطرح می‌شود، قابلیت ترجمه زنده چت و محتوای کانال‌های تلگرام است. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد پیام‌ها و محتواهای موجود در کانال‌های مختلف را به زبان‌های مختلف ترجمه کنند. این قابلیت ارتباط جهانی کاربران را تسهیل می‌کند و امکان تعامل یکپارچه بین کاربرانی با زبان‌های مختلف را فراهم می‌کند.

تفاوت تلگرام ویژه و رایگان

سخن پایانی

پس از آنالیز کامل تلگرام پریمیوم، سنجیدن ویژگی‌ها، مزایا و قیمت آن، وقتش رسیده که درباره تفاوت تلگرام پریمیوم و رایگان نتیجه‌گیری کنیم. تلگرام پریمیوم دارای طیف وسیعی از ویژگی‌های پیشرفته است. از جمله کاهش محدودیت‌‌های نسخه رایگان در ارسال فایل‌های بزرگتر، گزینه‌های شخصی‌سازی بصری، تقویت حریم خصوصی و امنیت کاربران، اولویت در پشتیبانی مشتری و غیره. با این حال، استفاده از آن بستگی به نیازهای شخصی و کاری شما خواهد داشت.

تلگرام پرمیوم، برای کسب‌وکارها، تولیدکنندگان محتوا و کسانی که نیازمند به اشتراک گذاشتن فایل‌های سنگین هستند، سرمایه‌گذاری ارزشمندی محسوب می‌شود و می‌تواند یک پلتفرم ارتباطی یکپارچه و کارآمد باشد. علاوه بر این، کاربرانی که حفظ حریم خصوصی برایشان مهم است و از گزینه‌های شخصی‌سازی این نسخه اشتراکی لذت می‌برند، بی‌شک طرفدار تلگرام پریمیوم خواهند شد.

در نهایت، نکته‌ای که باید درنظر بگیرید این است که امکان خرید مستقیم تلگرام پریمیوم در ایران وجود ندارد. اما اصلاً نگران نباشید! تیم تلگرام شاه به عنوان بهترین واسطه در خرید اکانت‌های تلگرام پریمیوم، این امکان را برای شما تسهیل می‌کند و نسخه پریمیوم تلگرام با بهترین قیمت و به صورت فوری را در اختیار شما قرار می‌دهد. کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به سوالات درباره تلگرام پریمیوم خواهند بود.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما دیگه چه خدماتی برای شما داریم؟

طراحی پرزنتیشن!

سفارش پروژه
  • right image
  • Left Image